Mateřská škola - Aktuality

Zápis do mateřské školy

zveřejněno 16. dubna 2024

Na základě § 34, odst. 2 Zákona 561/2004 Sb., školský zákon v platném znění, proběhne zápis k předškolnímu vzdělávání (zápis do Mateřské školy Bouzov)

v úterý 7.května od 13:00 do 16:00 hodin v budově mateřské školy a to na základě kritérií pro přijímání dětí.
Rodiče s sebou přinesou rodný list dítěte. Přihlášku je možno vyplnit již předem a přinést ji s sebou.

Počet dětí, které je možno přijmout: 18

Přihlášky ke stažení, kritéria pro přijetí a pozvánka k zápisu jsou k dispozici zde:

Na děti i na rodiče se těší
paní učitelky, vedoucí školky Mgr. Zdeňka Procházková a ředitelka organizace Mgr. Andrea Řezníčková

Dravci

zveřejněno 11. dubna 2024

V pondělí 8. dubna jsme všichni očima nedočkavě posouvali ručičky hodin ve třídách, protože od 10.00 hodin nás na hřišti čekali členové skupiny Seiferos se svými ,,kamarády“, kterými jsou draví práci. Na jejich výukový program jsme se moc těšili! Přišly i děti z mateřské školy, takže jsme byli komplet. Známe se s nimi už 25 let. Jejich orel bělohlavý má letos 27 let. Když u nás byli poprvé, měl jen 2 roky…. pořád je krásný, budí respekt a létá úžasně! Mohli jsme obdivovat nejen supa orla bělohlavého i mořského, sokola, jestřába, poštolku, raroha, luňáka i dva mazané krkavce, výra velikého, sovu pálenou, kalouse ušatého… a dravců, mezi které také sovy patří, bylo mnohem více. Někteří z nás si ,,oprášili“ své znalosti, dozvěděli jsme se nové informace a mohli pozorovat ptáky ,, v akci“ - tedy při letu i lovu. A ti, kteří byli pohotoví při odpovědích na otázky, si dokonce za odměnu vyzkoušeli, jaké to je mít na předloktí rukavici a stali se na chvíli sokolníky. A nemyslete si, jednoduché to není a respekt je rozhodně potřeba.

A mimochodem… kromě respektu potřebují dravci i ochranu. Víte, že sýček je už tak ohrožený, že z naší přírody skoro zmizel? Že spousta ptáků se zmrzačí nebo zabije nárazem do velkých oken, která jsou teď v módě a když natřete plot na zeleno nebo natáhnete mezi stromy zelenou síť, tak ji opravdu ptáci nevidí? Tohle všechno my už po této vydařené akci víme! Tak zase někdy nashledanou, dravci!

Hana Dvořáčková

Jak jsme se měli

zveřejněno 10. dubna 2024

Opět se nám ve fotogalerii objevilo mnoho pěkných fotek z krásných akcí školky - z masopustu, z dvadla, z hraní v přírodě a z projektu o včelách. Tak se na nás podívejte!

Nové fotky

zveřejněno 29. února 2024

Ve fotogalerii školky přibylo spoustu fotek. Tak se pojďte podívat, jak se ve školičce máme!

Projekt Zachraň kamaráda

zveřejněno 30. ledna 2024

Ve školce jsme si domluvili vzdělávací projekt s názvem Zachraň kamaráda.

Děti se zápalem plnily úkoly, které pro ně byly připraveny v tomto programu. Odnesly si zajímavé zážitky a praktické zkušenosti.

Provoz po Novém roce

zveřejněno 21. prosince 2023

Mateřská škola zahajuje provoz opět ve středu 3.1.2024.

Těšíme se na vás!

zveřejněno 14. prosince 2023

V pondělí 8.1.2024 v 16.00hod se konají třídní schůzky pro rodiče předškoláků.

Zvou paní učitelky

Co nás čeká v listopadu

zveřejněno 29. října 2023

Listopadové aktivity

1/ Ve čtvrtek 9.11.2023 přijede do MŠ maňáskové divadlo.

2/ V úterý 14.11.2023 proběhne ve školce vánoční focení.

3/ V pátek 1.12.2023 zveme všechny rodiče a „přátele školky“ na odpolední vánoční dílničky.

Na všechno se moc těšíme!

Začátek nového školního roku

zveřejněno 20. srpna 2023

V pondělí 28.8. 2023 zahajujeme po prázdninách opět provoz školky. Na všechny děti se budeme moc těšit!

Zaměstnankyně MŠ Bouzov

Návštěva Historického areálu Bouzov

zveřejněno 19. června 2023

V úterý 20.6.2023 v 9.30 hod. navštívíme program "Jak a s čím bojovali naši předkové".

Těšíme se a za pozvání děkujeme!

Děti a paní učitelky z MŠ