Mateřská škola - informace

Monika Muschalková a Jitka Mlčochová
asistentky pedagoga

Organizační informace

1. Placení školného probíhá 1x měsíčně (nebo v jiné dohodnuté frekvenci) v MŠ u vedoucí učitelky
  2. Stravné se platí 1x měsíčně přednostně převodem na účet školy 35-1809618379/080 nebo ve výjimečných případech ve školní jídelně v budově Základní školy Bouzov u vedoucí jídelny, paní Jany Švecové
  3. Provoz MŠ probíhá od 6.30 do 16.00 hodin
  4. Předávání dětí do MŠ a vyzvedávání dětí z MŠ řeší školní řád

Bližší informace najdou rodiče na nástěnce při vstupu do tříd.

Co s sebou do mateřské školy?

• dobrou náladu a úsměv na tváři
  • pevné papuče s patou a měkkou podešví
  • oblečení pro hry venku a jiné pro pobyt ve třídě
  • doporučujeme všechny součásti oděvu označit monogramem
  • převlečení na cvičení
  • menší polštářek ,,mazlíček“ pro odpočinkové činnosti (pokud chcete)
  • pyžamo (podle délky pobytu v mateřské škole)
  • zubní kartáček a pastu

Přihlášení do mateřské školy

Jak správně a včas přihlásit svoje dítě do mateřské školy?

Maminky malých dětí často neví, jakým způsobem probíhá přijímání dětí do mateřské školy, proto vám přináším radu, jak nejlépe na to.

• Do školky se dítě přihlašuje na nový školní rok, který začíná v září. Přihlašování probíhá ale již v květnu, tedy s čtvrtročním předstihem. Pokud maminka chce dát své dítě v září do školky, musí přijít toto dítě včas přihlásit.
  • Hlídat si termín zápisu je třeba také v případě, že chcete dítě dát do školky v jiném měsíci než v září, např. proto, že nastupujete do práce, že končí rodičovská dovolená či dítě dosáhne tří let v průběhu roku. Například chcete dát dítě do školky od ledna, protože se máte vracet do práce. K zápisu je tedy třeba přijít již předchozího roku na jaře, v květnu, přestože dítě má teprve těsně po druhých narozeninách.
  • Maminky, počítejte prosím s tím, že ne vždy je pro nástup dítěte během roku (jinak než v září) ve školce volné místo.

Samozřejmě přeji všem dětem, aby se k nám do školky těšily.

Mgr. Andrea Řezníčková, ředitelka ZŠ, MŠ, ŠD a ŠJ Bouzov