Beseda se spisovatelem Janem Svitákem

Jan Sviták

     Jan Sviták se narodil 1.8.1983 v Rýmařově. Jeho nesporný literární talent se objevil už v době, kdy navštěvoval mateřskou školu. Vzhledem k tomu, že ještě neuměl psát, se jeho dekadentně laděný příběh O kozlíčkovi Bradáčkovi, zachoval pouze jako audionahrávka.
     Základní školu navštěvoval v Holešově. Rodiče z něj trénovali fotbalistu, kytaristu a judistu. Střední školu navštěvoval taktéž v Holešově. Konkrétně se jednalo o střední policejní školu. Byla to jasná volba, ať už kvůli ryzímu charakteru, díky kterému dokázal mladý Sviták odlišit dobré od zlého, nebo i díky špičkové fyzické připravenosti z dob, kdy utíkal před mladšími spolužáky ze základní školy, aby ho opět neztloukli.
     Poté, co po pěti letech zdárně dokončil studium čtyřletého maturitního oboru, začal se již dospělý Sviták ohlížet po nějaké té práci, která by z něj udělala pracháče. Mimoto ještě týden studoval vysokou školu ve svém téměř rodném a milovaném Brně.
Pracoval jako podržtaška, podejkoště, bowler, finanční poradce, lektor, dekorativní malíř a personální konzultant.
Bydlel v Lukově, v Rýmařově a pak v Moravské Nové Vsi.Za tu dobu napsal román Mors. Hororový příběh o nestvůře, která chce žít věčně. Tento text sloužil jako učební a svůj účel splnil. O jeho vydání se v tuto chvíli neuvažuje.
     První knihou, která byla napsána pro čtenáře (a v roce 2010 vydána v nakladatelství Kava-Pech) je Čertovo Kopyto. Hned po ní následovala kniha Pekelný advent (2010, Kava-Pech). Obě tyto knihy se setkaly u dětských čtenářů s velkým ohlasem.
V roce 2008 se Jan Sviták oženil se svojí družkou Kateřinou. V roce 2009 se jim narodila dcera Viola Innes.
V roce 2011 se z rodinných důvodů přesunuli zpět do Holešova, kde žijí společně s bratrem Petrem. Zároveň v tomto roce vychází kniha Stará bolest (nakladatelství Kava-Pech), psychologický thriller s prvky hororu.
    Jan Sviták má rád všechny barvy, kočky, psy, oslíky, jídlo, tvrdou (ale melodickou) muziku, napínavé a strašidelné knihy, vtipné filmy a svou rodinu. Tu především:)
Jan Sviták píše dál... V dohledné době by rád čtenářům představil, jak vypadá v jeho podání čistokrevný horor.

(napsáno na www.jansvitak.cz, kde naleznete i ukázky z jeho knížek)


Na hradě
(projekt naší absolventky Petry Spáčilové, nyní studentky PdF UP Olomouc)

Jedeme do Moravského divadla v Olomouci na balet Tarzan
Dovolili jsme si stáhnout pár obrázků z webu Moravského divadla Olomouc

Účastníme se celostátní soutěže v informatice -  iBOBR