Od pondělí 5. prosince 2011 probíhal  v naší škole projekt Andělská škola.
Jeho cílem bylo přiblížit dětem tradice Adventu a období Vánoc, nejoblíbenějších a nejočekávanějších svátků v roce….

Hned v pondělí jsme se všichni sešli u vánočního stromečku, který nazdobily děti navštěvující školní družinu. Pan učitel Nosek vyloudil na kytaru několik známých akordů a nová školní tradice byla na světě...při zpívání koled jsme zjistili, že někteří máme co dohánět (ale zase je pravda, že trénovat koledy třeba o letních prázdninách je opravdu divné) a tak jsme si hned slíbili, že to do příštího týdne určitě vylepšíme. Pak už jsme se rozešli do tříd… Netrvalo  to ale dlouho a školou se rozneslo rachocení řetězů, zvonků a čertího blekotání, no ano, proběhla už tradiční návštěva Mikuláše a jeho pomocníků ve třídách i ředitelně… Nebojte se, počet žáků i kantorů je stejný jako byl před touto návštěvou. Prvnáčci a druháci si na lístečky napsali své ,, zlobení „ pro čerty, které jim pak hodili do pytle, v tělocviku hráli čertí soutěže, v matematice se ve třídě metaly čertí kostky. Ve třetí a páté třídě se zase řešilo, co to znamená, když někdo maluje čerta na zeď, jaké to je, když se žení všichni čerti nebo kdy čert nespí… I v ostatních třídách si to všichni užili. Nutno dodat, že Mikulášskou družinu letos tvořili osmáci a Vendula z devítky a zvládli to! Odpoledne pak ještě proběhlo čertí odpoledne v družině, čerti a čertice soutěžili, tančili, zkrátka spousta legrace.

Během dalších dnů se mohli kluci a holky zúčastnit různých akcí ať už v rámci vyučování, nebo mimo ně, takže probíhalo: andělské vánoční pečení – p. uč Nováčková, pečení perníkových chaloupek - p. uč Najmanová, andělská výtvarná soutěž – p. uč. Dvořáčková, tvoření prezentací o andělech, malování na PC – p. uč. Pinďurová, čtení o andělech – p. uč. Kadlcová, výroba andělů ve VV – p. uč. Vašíčková, andělské dílny ve školní družině – p.vych. Drkošová, všichni jsme postupně svými nejen andělskými výtvory vyzdobili školu. Celý 1. stupeň navštívil zámek v Náměšti na Hané, kde jsme mohli vidět všechny adventní i vánoční tradice a navíc jsme si vyrobili krásné dárky z korálků, ozdoby z ručního papíru a vlněné příze. Potkali jsme Lucku, Mikuláše, prohlédli jsme si nazdobenou zámeckou tabuli i překrásné perníčky a Kryštofa nám málem odnesl čert! Když ale zjistil, že vlastně nemá proč, rychle nám ho vrátil…

Malí i velcí keramici v kroužku i letos (kromě jiného) tvořili další figurky a zvířátka do našeho keramického Betléma, který je opět vystavený v obchodě p. Konečné. ( Nabídky na  jeho prodej nestíhám odmítat a trpělivě vysvětluji, že už je to školní poklad, který je neprodejný!) Kdo chce, může si v keramice udělat svůj vlastní betlém, není to až tak složité a letos se znovu povedly! Kromě toho všeho se skoro ve všech třídách objevily adventní kalendáře (jejich sponzorům moc děkujeme !!!), poslouchaly se příběhy s vánoční tematikou (znáte třeba pohádku O Vánocích, které nechtěly být nebo O nešťastném vanilkovém rohlíčku?), zpívaly se koledy. Poslední pondělí před dlouho očekávanými prázdninami jsme se sešli ve škole převlečení za anděly, zpívání koled tentokrát jen při svíčkách bylo moc krásné. Týden jsme končili promítnutím pohádky Anděl Páně a vyhodnocením výtvarné soutěže. Nezávislá porota vybrala nejšikovnější autory a ti si jako odměnu odnesli pravé andělské hrnečky, které nikde nekoupíte a můžete je vyhrát jen v této soutěži a jen ve škole na Bouzově!
                                                                                                                                                                  Hanka Dvořáčková

. .