EXPEDICE KARAKORAM, 27.4.2009 Lanové centrum Olomouc
Divadelní přehlídla PODĚS 2009, 18.4.2009 Olomouc
Divadelní přehlídky se naše škola účastnila s pohádkou na motivy K.J.Erbena Zlatovláska.
Členové dramatického kroužku: Vojtěch Machala, Lenka Průchová,
Markéta Svozilová, Karolína Tejkalová, Natálie Smékalová,

Adéla Mejzešová, Adéla Tománková, Marie Nejedlá, Ondra Polák,
Dominik Tománek, Lukáš Juřička, Kristýna Smékalová,

Ivana Čepová, Tereza Pustinová
JÁ A VÁLKA
Literární soutěž na téma válka. Za naši školu poslal svou práci Pavel Leibner.
     Druhá světová válka bezesporu zahubila miliony lidí.Ty, které nezabila, těm ovlivnila jejich způsob života. Ale položme si otázku,  jak vlastně začala? Začala nenávistí jednoho bezvýznamného človíčka. Uměl téměř dokonale mluvit, strhl k sobě i ostatní lidi. Dokonale jim lhal. Co udělali? Přidali se k němu. Proč? Přesvědčil je. Byla krize, nebylo co jíst a takové sladké řeči je přesvědčily. Potom stačilo ovlivnit lidi s vyšším postavením. Svrhnout ty, kteří jim neseděli, a ,,dostat´´tam svoje lidi. Dál už to šlo samo, vstoupit do strany, ozbrojit se, obsadit území a začít s prvními útoky.
     Když umíralo tolik lidí, bylo to připisováno Hitlerovi. ,,Rozpoutal tohle peklo." Ve skutečnosti to byl Stalin, jenž povraždil nejvíc osob. Ne na frontách, ale doma v Rusku. Byl to největší vrah všech dob. Dalším významným člověkem byl Churchill. Uměl výborně vojenskou taktiku. Někdy obětoval až moc vojáků pro výhru, ale uměl předvídat. To mu poskytovalov výhodu. To, co jiným připadalo jako sebevražda, byl ve skutečnosti dokonalý plán. Kdyby se tihle vojevůdci spojili, nenašel by se nikdo lepší. Jeden ze snem, druhý s hrubostí, třetí s taktikou. Znamenalo by to konec světa,,Apokalypsa´´.
     Ovlivnilo to někoho? Všechny. Lidé měli strach a hrůzu z války. Když přišli o svoje nejbližší, dostali mnohem větší strach. Ovlivnilo je to na tolik, že to pociťujeme do dnes. Mnoho lidí by bylo jinde, než je teď. Ti tehdejší lidé by se stěhovali jinam a zcela jiných důvodů. I tohle všechno zabíjení, drancování, znásilňování snad mělo  nebo má svoje světlé stránky -sice málo, ale nějaké jsou. Předně to, že tu vůbec my všichni jsme. Dál, vědci udělali díru do světa. Vynalezli nové technologie. Některé dobré a některé zlé.
     Doufám, že jsme se poučili z historie i navzdory krizi. Že tohle se už nebude opakovat. Vždyť už Jiří z Poděbrad měl krásnou ideu -řešit všechny spory dohodou. Tehdy předběhl dobu. Kdyby dnes vystoupil s touhle myšlenkou, předbíhal by pořád dobu?
                                                                                                                                                                  Pavel Leibner

Mezinárodní výtvarná soutěž LIDICE MEMORIAL 2009
Tentokrát s s tématem VESMÍR. Z šestnácti zaslaných prací byla v obrovské konkurenci udělena čestná uznání čtyřem žákům naší školy a to: Davidu Šipkovi, Veronice Šipkové, Marku Krylovi a Martinu Paulíny. Gratulujeme.

Obrázky všech účastníků:
David Šipka Verča Šipková Martin Paulíny a Marek Kryl Adélka Kadlčíková
Natálka Koutná Vojtíšek Machala Tomáš Kroupa Nátálka Čampišová
Šárka Kamlerová Honza Čikl T.Pustinová a K.Smékalová Pepa Slouka
Filip Krampla Andrea Kuhnová Bětka Beranová Lukáš Heinrich

Okrskové kolo v košíkové, 18.3.2009 Olomouc
Konalo se v ZŠ Stupkova Olomouc, účastnilo se šest družstev. Naši školu reprezentovali:
Josef Slouka, Lukáš Hampl, Lukáš Heinrich, Filip Krampla, Marek Kryl, Martin Paulíny, Petr Odložil. Mgr. Miroslav Nosek
Recitační soutěž Dětská scéna, 18.3.2009 Olomouc
Naši školu reprezentovaly: Veronika Heinrichová, Zuzana Koukalová, Katka Kamlerová a Tereza Pustinová.
Mgr.Lada Machalová
Historická soutěž LIDICE pro 21.století, 10.3.2009
Do internetové historické soutěže se přihlásili tito žáci: Katka Kamlerová, Tereza Pustinová, Vendula Šišmová, Terka Pavlíčková, Kristýna Smékalová, Ivana Čepová, Katka Bártová a Veronika Heinrichová. Všichni zvládli perfektně otázkovou část, příště to chce lépe dotáhnout i část literární. Mgr. Lada Machalová

Soutěž v PC grafice Pod modrou oblohou, 26.2.2009
Internetová soutěž na téma Štěstí. Školu reprezentovali:
Katka Kamlerová Katka Bártová Martin Paulíny Veronika Heinrichová
.
Kristýna Smékalová      Ivana Čepová Marek Kryl .

Šachový turnaj základních škol 12.11.2008
Konal se v DDM v Olomouci. Za naši školu se zúčastnili tito žáci: 1. stupeň kapitán: Vladimír Hanzlík (5.tř.), Kryštof Stavinoha (2.tř.), Dominik Tománek (5.tř.), Daniel Rosenberg (2.tř.), 2. stupeň kapitán: Lukáš Hampl (9.tř.), Marek Kryl (8.tř.), Jakub Leibner (9.tř.), Lukáš Heinrich (9.tř.)
Bylo to poprvé, kdy jsme se tohoto turnaje zúčastnili, boje byly velmi dramatické. Ve velké konkurenci nakonec naše družstva obsadila 4. a 5. místo. Mgr. Zuzana Pinďurová
Historická soutěž organizovaná Mgr. Jaromírem Fischerem, 27.10.2008.
Přihlásilo se 24 žáků prvního stupně, zde je nejlepších 12:

Ondra Polák (1.místo), Dominik Tománek (2.místo), Alice Stachová (3.místo),

Natálka Čampišová, Šárka Kamlerová, Filip Foltas, Jirka Kryl, Maruška Nejedlá,

Bára Podsklanová, Robik Vlasák, Vilda Juriga a Honza Šimko.