Miloslav Číhal z Blažova

Dobrý den,
srdečně zdravím všechny pedagogické i další pracovníky MOJÍ školy, školy v Bouzově. Poněvadž jsem poznal fotku z historie školy, v poslední řadě pod foto "mičurinský kroužek ", jde o poslední foto se třemi výkřičníky (asi podle  mne neidentifikovatelné). Poznávám tam svoje spolužačky a spolužáky, včetně sebe, svého bratra i pana učitele Bendy, a to spolužáky narozené v roce 1948 a 1950. Poznávám téměř všechny, i když jde asi o školní rok 1955/1956. Jsou to společně "třeťáci a prvňáčci ", když jsme tehdy byli spolu sloučeni do jedné třídy.
Na uvedené stránky " spolužáci " jsem se podíval poprve a již asi tři hodiny studuji historii a jiné zajímavosti u MOJÍ školy v Bouzově. Moc se mi to líbí, zajímá a připomíná mládí.
Ke svému mládí na OSŠ a poté ZDŠ se již, jak asi víte, vracíme do Bouzova pravidelně každou druhou sobotu v září v roce a to od našeho padesátého roku věku. Letos to již bylo počtrnácté a stále je víc na co vzpomínat. Vždy vzpomeneme na své, jak již nežijící tak žijící, VŠECHNY NAŠE ZLATÉ pedagogy z Bouzova, tak i na čtyři spolužačky a spolužáky, kteří mezi nás již nikdy nepřijdou.
Rád bych se rozepsal víc, snad někdy jindy, přesto děkuji, nejen za sebe, ale i za spolužáky. Tak hezkou historii a současnost školy v Bouzově nemůže nechat nikdo bez povšimnutí. Proto na závěr vedení školy, všem pedagogům, tak i škole samé, přeji mnoho a mnoho dalších úspěšných let v našem krásném rodném prostředí.

Srdečně všechny znova zdraví a přeje vše dobré Miloslav Číhal z Blažova.

Kateřina Pelzlová (Pustinová)

Dobrý den,
jmenuji se Kateřina Pelzlová (za svobodna Pustinová) a musím uznat, že ráda vzpomínám na školní léta na Bouzově. Měli jsme dobrý kolektiv ve třídě a dobré učitele. Nejvíc vzpomínám na pana učitele Fišera, pana Zukala, pana Milana Průchu a další. Výborný učitelský sbor. Výborné výlety s učitelama, co jsme absolvovali, jsme si užívali. Mám sama dvě malé děti, tak doufám, že budou prožívat stejné zážitky, jak já jsem proživala své školní léta. Takže pozdravuji učitelé, co mě učili, a hlavně ať se daří Bouzovské škole na dále, a ať mají furt spoustu dětí jak bylo za nás.
                                                                                                                                                  Kateřina Pelzlová(Pustinová)

----- Original Message -----
Sent: Tuesday, August 25, 2009 10:33 PM
Subject: Pozdrav

Dobrý večer paní ředitelko. Omlouvám se za svou troufalost, ale musím Vám napsat, že WWW stránky Vaší školy jsou balzámem pro mou duši. Kvůli jednomu výzkumu analyzuji WWW stránky ZŠ v Olomouckém kraji. Zatím jsem prošmejdila 79 škol a  jedině Vaše stránky jsou  manažersky na úrovni (cíle, zpětná vazba, zveřejněné podklady apod.).  Přeji Vám i všem Vašim kolegům do nového školního roku strašně moc energie!!!! M. Prášilová (PdF UP, Ol.)

.